Arizona to przede wszystkim mnogość krajobrazów. To miejsce gdzie doświadczymy gorącego piekła pustyni, ale też zobaczymy śnieg. Majestatyczne kaktusy saguaro na południu, zmienią się w alpejską roślinność porastającą górskie zbocza. To kraina gór stołowych, pokrytych śniegiem szczytów, pustyń i półpustyń, głębokich wąwozów i skalistych iglic. Zdjęcia powstały w trakcie 6-letniego pobytu w USA (2002-2007). Zapraszam w fotograficzną podróż od Wielkiego Kanionu, przez Vermilion Cliffs, krainę Hopi, grzbiet wulkaniczny San Francisco Peaks, Park Narodowy Petrified Forest, malowaną pustynię (painted desert), Navajo National Monument, Canyon de Chelly, wąwóz rzeki Salt, aż po pustynię Sonora na południu Arizony. 

Gdybyście byli zainteresowani historią i archeologią tego regionu USA, to zapraszam do zapoznania się z poniższymi wpisami.

Co nowego w archeologii Hohokam

Tajemnicze skrytki Apaczów

Archeologia sieci społecznych na Południowym Zachodzie USA

Fetysze Indian Zuni. Co to takiego?

Archeolodzy na tropie Salado

Starożytni architekci amerykańskiego Southwest

MINOLTA Maxxum htsi plus (obiektywy: Promaster 28-80 mm, Promaster 50 mm, Minolta 70-210 mm). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi, udostępniając w serwisach społecznościowych. 

Jeśli podoba Ci się tematyka bloga, sposób w jaki piszę i jak łączę pasję do archeologii z podróżami, polub Archeopasję na facebooku. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Jeśli masz pytania dotyczące tematów poruszanych na blogu napisz do mnie archeopasja@gmail.com