Podsumowanie sesji Q&A z cyklu „Kiedyś to było… O obecności wikingów na ziemiach” w dwuodcinkowym skrócie. Na pytania odpowiada prof. Jakub Morawiec. 

„Q&A – kiedyś to było…” powstaje dzięki współpracy Muzeum z Archeologia Żywa oraz Śladami średniowiecza.

Bądźcie na bieżąco. Śledźcie profil Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie na Facebooku

Kiedyś to było… O obecności wikingów na ziemiach polskich – odc. 1

Usystematyzowaliśmy Wasze pytania i odpowiedzi prof. Jakuba Morawca, które padły pierwszym Q&A z cyklu "Kiedyś to było…". Poświęcony był on Skandynawom na ziemiach polskich we wczesnym średniowieczu. W pierwszym zmontowanym przez nas odcinku, pytania i odpowiedzi dotyczące ogólnie źródeł pisanych i archeologicznych związanych z wczesnośredniowiecznymi "wikingami"."Q&A – kiedyś to było…" powstaje dzięki współpracy Muzeum z Archeologia Żywa oraz Śladami średniowiecza.

Opublikowany przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie Poniedziałek, 4 maja 2020

Kiedyś to było… O obecności wikingów na ziemiach polskich – odc. 2

I drugi odcinek relacji z pierwszego Q&A z cyklu "Kiedyś to było…", który w na żywo odbył się 3 kwietnia 2020 r. Poświęcony był on tematyce "wikingów" na ziemiach współczesnej Polski we wczesnym średniowieczu. W tej części prof. Jakub Morawiec odopwiada na wasze pytania dotyczące charakteru, skali itp ich obecności."Q&A – kiedyś to było…" powstaje dzięki współpracy Muzeum z Archeologia Żywa oraz Śladami średniowiecza.

Opublikowany przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie Środa, 6 maja 2020