Majówkę postanowiliśmy spędzić w tym roku w Polsce. Za kierunek obraliśmy sobie Poznań oraz jego bliższe i dalsze okolice. Odwiedzimy zatem również Gniezno i Biskupin. Po drodze z Warszawy do Poznania chcemy zatrzymać się w Łęczycy i w Tumie, gdzie znajduje się zamek królewski z XIV wieku oraz XII- wieczny kościół romański, będący największym zachowanym zabytkiem tego typu w Polsce. Uwielbiamy historię i archeologię, a tego podczas tegorocznej majówki na pewno nie zabraknie. W dniach 29 kwietnia – 2 maja będziemy przemierzać Wielkopolskę. Prognoza pogody dla Wielkopolski nie wygląda tak źle. Są spore szanse na trochę słońca w niedzielę i poniedziałek. 

Sobota -> Warszawa – Łęczyca – Tum pod Łęczycą – Poznań

Niedziela -> Poznań – Ostrów Lednicki – Dziekanowice – Gniezno – Poznań

Poniedziałek -> Poznań – Biskupin – Żnin – Poznań

Wtorek -> Poznań – Kórnik – Rogalin – Warszawa

W trakcie majówki odwiedzimy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie oraz tereny rezerwatu gdzie właśnie rozpoczyna się weekend z archeologią „Archeologiczna Wiosna”.

Biskupin – Majowy weekend z archeologią

W Gnieznie odwiedzimy z kolei Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie trwa wystawa “Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie z ziem polskich”.

Zabytki skandynawskie z ziem polskich – wystawa

 

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi, udostępniając w serwisach społecznościowych. 

Jeśli podoba Ci się tematyka bloga, sposób w jaki piszę i jak łączę pasję do archeologii z podróżami, polub Archeopasję na facebooku. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Jeśli masz pytania dotyczące tematów poruszanych na blogu napisz do mnie archeopasja@gmail.com