Zapraszam na krótki film z krainy rytów naskalnych! W trakcie ubiegłorocznej podróży do Portugalii, zahaczyliśmy również o Hiszpanię. Bardzo chciałam zobaczyć ukryte na zielonych wzgórzach Galicji ryty naskalne. Jak wiadomo sztuka naskalna jest jak mówi powiedzenie moim oczkiem w głowie.

Park Archeologiczny Campo Lameiro znajduje się pomiędzy Pontevedra a Santiago de Compostela. Drogowskaz przy wjeździe do miasteczka informuje, że dotarliśmy do stolicy sztuki naskalnej Galicji. Wszystko się zgadza. Oddany do użytku w 2011 roku park, skrywa bowiem największą i najbogatszą w przedstawienia koncentrację rytów naskalnych w tej części Hiszpanii. Na obszarze 22 hektarów park chroni około 100 paneli ze sztuką naskalną z okresu od wczesnej epoki brązu po epokę żelaza. Najstarsze przedstawienia mogą pochodzić nawet ze schyłku neolitu.

Obszerny wpis na temat rytów naskalnych z Campo Lameiro znajdziecie poniżej!

Szukając rytów naskalnych pośród leśnej mgły. Park Archeologiczny Campo Lameiro w Galicji


Jeśli podoba Ci się tematyka bloga, sposób w jaki piszę i łączę pasję do archeologii z podróżami, polub Archeopasję na facebooku i instagramie. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Jeśli masz pytania dotyczące tematów poruszanych na blogu napisz do mnie archeopasja@gmail.com

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi, udostępniając w serwisach społecznościowych.