Muzeum w Łowiczu mieszczące się w barokowym budynku z przełomu XVII/XVIII wieku, w którym niegdyś kształcili się misjonarze, doskonale wprowadza w przeszłość miasta i regionu. Oprócz dobrze znanej kolekcji etnograficznej, wystawy prezentują również zabytki archeologiczne, w tym te pozyskane w trakcie prac wykopaliskowych na terenie dawnego województwa skierniewickiego.

Etnograficzna kolekcja muzealna wraz z prezentowanymi na zewnątrz domostwami to raj dla miłośników łowickiego folkloru. Na własne oczy zobaczycie nie tylko przepiękne pasiaste stroje ludowe, ale poznacie historię i technikę ich powstania. Tkaniny, barwne chusty, biżuteria, hafty, wycinanki, zabawki, meble, ceramika, przedmioty obrzędowe i te związane ze sferą duchową, wszystko to prezentuje łowickie muzeum.

Na terenie muzeum mieści się również bogato polichromowana kaplica pod wezwaniem św. Karola Boromeusza. Ściany i sklepienie zdobią freski autorstwa Michała Anioła Palloniego, o których mówi się, że to „najpiękniejsze na północ od Alp freski barokowe”.


Jeśli podoba Ci się tematyka bloga, sposób w jaki piszę i łączę pasję do archeologii z podróżami, polub Archeopasję na facebooku i instagramie. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Jeśli masz pytania dotyczące tematów poruszanych na blogu napisz do mnie archeopasja@gmail.com

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi, udostępniając w serwisach społecznościowych.