Flagi modlitewne w Ladakhu

TEDAHL (Team for the Exploration and Documentation of the Archaeology and History of Ladakh) w dniu 3 czerwca organizuje dzień naukowy poświęcony archeologii oraz sztuce Ladakhu. Badacze podsumują dotychczasowe badania, łącznie z pracami prowadzonymi w 2013  w ramach MAFIL (Mission Archéologique Franco-Indienne au Ladakh).

Zakrojone na szeroką skalę prace terenowe w ramach TEDAHL, są prowadzone na terenie Ladakhu od 2007. Do tej pory badaczom udało się m.in. zarejestrować 20 tys. przedstawień sztuki naskalnej ze 158 stanowisk.

Prelegenci opowiedzą m.in. o architekturze, kulturze i sztuce buddyjskiej, sztuce naskalnej oraz badaniach geofizycznych. Będzie można posłuchać referatów takich badaczy, specjalizujących się w tym rejonie świata jak, Laurianne Bruneau (sztuka naskalna) czy Quentin Devers (fortyfikacje, architektura).

Prelekcje będą się odbywać w CRCAO (Le Centre de recherche sur les civilisations de l’Asie orientale) w Paryżu na terenie Collège de France. Więcej informacji znajdziecie szczegółowym programie.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi, udostępniając w serwisach społecznościowych. 

Jeśli podoba Ci się tematyka bloga, sposób w jaki piszę i jak łączę pasję do archeologii z podróżami, polub Archeopasję na facebooku. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Jeśli masz pytania dotyczące tematów poruszanych na blogu napisz do mnie archeopasja@gmail.com