Kategorie

Weekend w Oslo. Zimowe zwiedzanie stolicy Norwegii, gdzie historia i archeologia przeplata się z nowoczesnością

Jak zwiedza się stolicę Norwegii zimą? Zobaczcie sami! Przygotowałam dla Was filmowe podsumowanie. Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza. Mimo, że mamy środek lata, gorące i słoneczne dni zmieniają się nieoczekiwanie w pochmurne, deszczowe i chłodne. Temperatury rosną i spadają o dobre kilka stopni tak nagle, że czasem mam wrażenie, że pory roku kompletnie się pomieszały. Raz jest gorąco i duszno, a za chwilę chłodno i mokro. W któryś z tych ciemnych, deszczowych i zimnych dni wróciłam myślami do Oslo. Wybraliśmy sie tam w lutym 2017, w środku zimy. Podczas zwiedzania dopadła nas śnieżyca, podczas której znaleźliśmy schronienie w portugalskiej kafejce o bardzo charakterystycznej nazwie, Pastel de Nata!

Oslo jest miastem wyjątkowym nawet w środku szalejącej śnieżycy. W trakcie dwudniowego zwiedzania udało nam się poznać dość dużą część miasta oraz jego dawną i współczesną historię. Od mezolitycznych rytów naskalnych, przez zabytki z czasów Wikingów, sięgającą czasów średniowiecza twierdzę i zamek Akershus, po futurystyczną architekturę Opery Narodowej i nowoczesnych wieżowców, wznoszących się w porcie Bjørvika.

 

 

Jeśli chcielibyście zaplanować własną podróż do Oslo, dowiedzieć się ile to kosztuje i co warto zobaczyć, zajrzyjcie do poniższych tekstów.

Weekend w Oslo: ile to kosztuje?

Weekend w Oslo: co warto zobaczyć?

Weekend w Oslo: Muzeum Łodzi Wikingów

 


Jeśli podoba Ci się tematyka bloga, sposób w jaki piszę i łączę pasję do archeologii z podróżami, polub Archeopasję na facebooku i instagramie. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Jeśli masz pytania dotyczące tematów poruszanych na blogu napisz do mnie archeopasja@gmail.com

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi, udostępniając w serwisach społecznościowych. 

O autorze:

Julita Rękawek
Julita Rękawek

Archeolog i pasjonatka sztuki naskalnej oraz podróżowania, zarówno palcem po mapie, jak i w rzeczywistości...

Dodaj Komentarz

Fotogaleria