Skarby Grobowca Wari będzie można obejrzeć na Travel Channel Polska już 2 kwietnia o 17.20. To prawdziwa archeologiczna gratka dla wszystkich pasjonatów przeszłości. Film opowiada o niezwykłych i przełomowych odkryciach polskich archeologów w Castillo de Huarmey na północnym wybrzeżu Peru.  

Odkrycie królewskiego grobowca w Castillo de Huarmey zostało uznane przez magazyn Archaeology za jedno z 10 najważniejszych okryć archeologicznych 2013 roku. Rok później znalazło się na okładce magazynu National Geographic. 

Prace na stanowisku prowadzone są od wielu lat przez polskich archeologów,  dr Miłosza Giersza i dr Patrycję Prządkę-Giersz we współpracy z peruwiańskimi naukowcami. Odkryty przez nich grobowiec, jest pierwszym, nienaruszonym królewskim grobowcem preinkaskiej cywilizacji Wari. 

 

Skarby grobowca Wari

Jakie skarby kryje w sobie piękne Peru? Przekonała się o tym pewna polska rodzina, a nasza kamera była tam z nimi! Musicie zobaczyć ten dokument w #TravelChannel #Peru #skarb

Opublikowany przez Travel Channel Polska na 20 marca 2018

 

Powiązane wpisy

•  W stolicy królestwa Chimú

 Kuélap – twierdza “ludzi chmur”

 Archeologiczne podsumowanie ostatnich podróży

 


Jeśli podoba Ci się tematyka bloga, sposób w jaki piszę i łączę pasję do archeologii z podróżami, polub Archeopasję na facebooku i instagramie. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Jeśli masz pytania dotyczące tematów poruszanych na blogu napisz do mnie archeopasja@gmail.com

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi, udostępniając w serwisach społecznościowych.